Haber

19 metrelik kebap yapıldı, depremzedelere ikram edildi

19 metrelik kebap yapıldı, depremzedelere ikram edildi

HATAY – Adana kebapçı, tarihi Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde depremzede olan binlerce genç ve vatandaşla buluşarak kebap yaptı. 19 Mayıs Gençlik ve SporDepremzedelere Ramazan Bayramı için özel olarak yapılan 19 metrelik kebap ikram edildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak adlandırılan 7,4 ve 7,7 büyüklüğündeki depremden 11 il etkilendi. Hatay depremden en çok etkilenen illerden biri oldu. Şehirde binlerce bina yıkıldı, binlerce insan hayatını kaybetti. Adana’da kebapçılık yapan Yaşar Aydın, deprem nedeniyle tek tek tüm illeri gezerek depremzedelere destek oldu.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın davetlisi olarak ilçeye giden Aydın, tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde binlerce depremzede ve vatandaşla bir araya geldi. Burada binlerce kişiye 19 metrelik kebap yapan Aydın ve ekibi, daha sonra her vatandaş için farklı kebaplar yaparak gelenlere ücretsiz dağıttı.

Animasyon ekiplerinin de çocukları eğlendirdiği etkinlikte Yaşar Aydın, “Depremin olduğu ilk günden itibaren tüm illere destek verdim. Bu desteğim elimden geldiğince devam edecek. Gençlere kebap yapıp dağıttım ve çok mutlu oldular, “Burada hiçbir depremzedemizi unutmayalım, her zaman yanlarında olduğumuzu gösterelim” dedi.

Etkinliğin sonunda Payas Belediye Başkanı Bekir Altan kebap şefi Yaşar Aydın’a çiçek takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu