Haber

BAHÇELİEVLER’DE BALKONU KAPALI 45 YILLIK BİNA BOŞALTILDI

BAHÇELİEVLER’de bulunan 45 yıllık 5 katlı binanın balkonu çöktü. Yapılan inceleme sonucunda binanın kolonlarında çatlaklar ve betonda deniz kabukları tespit edildi. Bina boşaltıldı ve mühürlendi.

Şirinevler Camcı Sokak’ta bulunan 5 katlı binanın balkonu dün akşam çöktü. Bina sakinleri panik içinde dışarı çıktı. İhbar üzerine olay yerine Bahçelievler Belediyesi ekipleri geldi. Gruplar, bina çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu. Yapılan inceleme sonucunda binanın kolonunda çatlaklar ve betonda deniz kabukları olduğu belirlendi. Dışarıdan bakıldığında demirlerinin çürüdüğü anlaşılan 45 yıllık bina boşaltıldı. Gruplar, ağır hasar gören binayı mühürledi. Yapılacak incelemelerin ardından karot örneği alınan binanın yıkılıp yıkılmayacağına karar verilecek.

BALKONLARI GÜÇLENDİRMEDEN ÖNCE

Bina sakini Tuncay Eraslan, dün gece binanın balkonu çöktü. Belediye geldi incelemeler yapıldı. Binanın mühürlenmesine karar verildi. Muhtemelen yıkılacaktır. Kimseye bir şey olmadı. Daha önce sadece balkonlarda güçlendirme çalışması yapılıyordu. Vatandaş kendi imkanlarıyla yaptı. Dün gece çöktü. Çekirdek örneği aldılar. Bina muhtemelen 50 yıl sonra yıkılacak. 10 daire ve 2 dükkan olduğunu, bütün dairelerin dolu olduğunu söyledi.

celtikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu