Teknoloji

Elon Musk Twitter İçin Düğmeye Bastı: Uygulamaya Gelen Yeni Özellikler

Geçen yıl Elon Musk tarafından tam 44 milyar dolara satın alınan Twitter, el değiştirdikten sonra sıkıntı yaşıyor. Durumun farkında olan ünlü milyarder, kullanıcıların uzun süredir istediği bazı özellikleri hayata geçiriyor. Detaylar burada…

Elon Musk ve ekibi, son aylarda oldukça çalkantılı günler yaşayan Twitter platformunu yeniden canlandırmak için kullanıcıların istediği bazı özellikleri hayata geçirmeye başladı.

Bu özelliklerden ilki karakter sayısını artırmak oldu. Şimdilik sadece Twitter Blue abonelerine sunulan yenilik ile kullanıcılar tam 10 bin karakterlik içerik üretebilecek.

Karakter sayısına ek olarak, Twitter Blue aboneleri için kalın veya italik harf kullanımı yeniden etkinleştirildi.

Öte yandan yenilikleri sadece yazılı olarak sınırlamak istemeyen Musk ve grubu, ünlü CEO’nun uzun süredir hayalini kurduğu, kullanıcıların Twitter’da içerik üreterek para kazanabilecekleri bir sistem üzerinde de çalışıyor. .

Ünlü milyardere göre Twitter’ın ayakta kalabilmesi için Youtube ve Twitch gibi bir ortaklık sistemine ihtiyacı var. Musk, bu sayede platformda daha özgün ve sürükleyici içeriklerin bulunabileceğine inanıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter bahsettiğimiz yeniliklerle eski günlerine dönebilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu