İş

Ayakkabıcı esnafı konteyner pazarında çalışmaya başladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından işyerleri hasar gören ayakkabı esnafı konteyner pazarında faaliyet göstermeye başladı.

Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Tarihi Kapalıçarşı’da faaliyet gösteren ve depremde işyerleri zarar gören kunduracı esnafı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde kura çekildi. Demokrasi Meydanı’nda oluşturulan kesintili çarşıda iş yeri sahibi olmaya hak kazanan kunduracı esnafı konteynırlarına yerleşti. Ayakkabıcı esnafı, müşterilerle birlikte kesintiye uğrayan sürece alışmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Esnaf Ömer Bakdur, “Bu süreçte çarşımızdaki yıkılan iş yerlerinin yerine konteynırlar verildi. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz ve bu süreçte hep birlikte kendi ülkemizi kalkındırmak için eksiklerimizi tamamlamamız gerekiyor. . Hizmete başladık. Gelen ve gelecek olan konteynerler var, diğer arkadaşlarımız da o konteynerlere yerleşecek” dedi.

Bir diğer esnaf Fatih Tiyek ise, “Ben bedesten esnafıyım ve iş yerimiz ağır hasar gördü, biz de konteynerlerde faaliyetimize devam etmek zorunda kaldık. İnsanlarımız alışmaya çalışıyor” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

haber-lalapasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu