Haber

BAE, Suriye’ye deniz yoluyla 2.000 ton yardım malzemesi gönderdi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Suriye’de etkilenen bölgelere deniz yoluyla 2 bin 215 ton insani yardım gönderdiği bildirildi.

BAE resmi ajansı WAM’da yer alan haberde, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın 7 Şubat’ta verdiği talimatla Türkiye ve Suriye’de depremden zarar görenlere takviye amacıyla “” Yiğit Süvari 2 Operasyonu”. Türkiye’ye bir yardım gemisi daha gönderildiği belirtildi.

Haberde, BAE Kızılayı’nın “Suriye halkının toparlanma süreci” için gönderdiği yardım gemisinin Lazkiye Limanı’na ulaştığı belirtilirken, gıda, iş makinesi ve diğer insani yardım kalemlerinden oluşan yardımın teslim edildiği belirtildi. 2.215 ton olarak gerçekleşti.

BAE, 12 Mart’ta 1000 ton ve 2 Nisan’da 2 bin 200 tonluk yardım ekipmanı taşıyan 2 geminin Lazkiye Limanı’na ulaştığı bilgisini paylaştı.

BAE Savunma Bakanlığı, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye’ye 240 uçakla yardım malzemesi gönderildiğini duyurdu.

eflanihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu